JİMBOTUR HİZMET SÖZLEŞMESİ

 

1. TANIMLAR

İşbu kullanıcı sözleşmesinde yer alan :

JİMBOTUR : JİMBO TURİZM TİCARET TAŞIMACILIK İHRACAT VE İTHALAT LİMİTED ŞİRKETİ ‘ nin sahibi olduğu

www.jimbotur.com web sitesini,

 

 

Site :  www.jimbotur. com web sitesini,

 

Kullanıcı : www.jimbotur.com web sitesini ziyaret ederek veya siteye üye olarak sunulan hizmetlerden yararlanan gerçek kişiyi  ifade eder.

2. SÖZLEŞME KONUSU

Site üzerinden sunulan hizmetlerin satın alınması ve kullanılmasına yönelik koşullar işbu sözleşme ile belirlenmiştir.

3. GENEL KOŞULLAR

3.1.  Jimbotur, site üzerinden oteller,yurtdışı turlar,taşımacılık hizmetleri gibi seyahat hizmetleri sunmaktadır ve sunulan hizmetlerin içeriği ve temaları tamamen jimbotur' un tasarrufundadır.

3.2. Sunulan seyahat hizmetleri mevsimselliğe ve kontenjana bağlı olarak zaman içinde farklılıklar gösterebilmektedir.

3.3.  www.jimbotur.com web sitesi üzerinden sunulan herhangi bir hizmete ön ödeme veya ücretin tamamı yatırılmış ise kesin kayıt kabul edilir ve sözleşme hükümleri yürürlüğe girer.

3.4.  Kullanım koşulları , sitede sunulan tur programları, otel ve paket tur programlarının ve satış sonrası imzalanacak sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır ve bağımsız düşünülemez ve siteyi kullanan kişiler iş bu'' ' Hizmet Sözleşmesi' ni kabul etmiş sayılırlar.

4. SEYAHAT HİZMETLERİ

4.1.  Sitede sunulan seyahat hizmetleri online olarak,havale ile veya kredi kartı ile satın alınabilmektedir, üyelerin hediye puanları eğer varsa tutardan düşülmesi talep edilebilir.

4.2. Otellerin konaklamalarında giriş saatleri, çocuk politikası gibi bilgiler otel açıklaması kısmında gösterilmektedir.

4.3.  Sitede sunulan yurtdışı  turlar minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir, turlarda  yeterli katılım sağlanamadığı takdirde son iptal bildirim tarihi 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi jimbotur tarafından iletilecektir.

4.4.  Jimbotur, havayolu ile yolcu arasında Lahey protokolüne tabidir.tarifeli veya özel uçuşlarda rötar riski olabilmekte ve mevcut turlarda ve konaklamalarda saatlaerde uçuştan kaynaklı değişiklikler olabilmektedir, jimbotur bu değişiklikleri en kısa zamanda bildirmekle yükümlüdür.Kullanıcılar saat değişme riskini kabul ederek geziyi veya konaklamayı satın almışlardır.

4.5.   Üç (3) kişilik odalar otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. Yatak standart yataklardan daha küçüktür.

4.6. Yurtdışı turlarda otellerde sunulan hizmetlerde kahvaltılar continental kahvaltı olup ; ekmek, reçel ,tereyağ, çay veya kahve şeklinde sunulmaktadır.

4.7.  Yurtdışı turlarda panoramik şehir gezileri , şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen kısa turlardır.Şehir gezileri içeriği değişmemek üzere farklı günlerde veya saatlerde gerçekleştirilebilir veya hava olayları yada mücbir sebepler halinde gerçekleşmeyebilir.

4.8.  Yurtdışı turlarda yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak turlara katılmak istemeyen misafirler yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

 

5.HİZMETLERİN SATIN ALINMASI

 

5.1.  Sitede sunulan hizmetler eft,havale veya kredi kartı ile satınalınabilir.

5.2.  web sitesi üzerinden ön talep de bulunup kayıt olan kullanıcılar ön ödeme yapsalar dahi belirtilen sürede tüm ödemeyi yapmamışlar ise tura kayıtları yapılmaz ve acentanın harcamış olduğu tüm ücretler ön ödemeden düşülüp kalan tutar kullanıcıya belirlenen sürede iade edilir.

5.3. Taksitli satın alımlarda hizmet bedeli üzerine bankaların sunduğu oranlara bağlı olarak vade farkı uygulanabilmektedir.

 

6.HEDİYE PUANLAR VE KIULLANIMI

 

6.1.  Hediye puanlar sadece sitedeki yapılan alışverişlerde indirim olarak kullanılabilir,hediye puanlar başka kullanıcılara devredilemez.

6.2.  Jimbotur kötüye kullanım tespit edilmesi durumunda hediye puanları silme hakkını saklı tutar.

 

7.  İPTAL VE İADE KOŞULLARI

 

7.1.  Kampanyalı veya erken rezervasyonlu ürünlerde rezervasyon yaptıktan sonra kesinlikle iptal etme hakkı bulunmamaktadır.

7.2. Konaklanan Otellerde, Tesisin belirlediği kurallara uyulmalı , aksi halde tesis içerisinde oluşabilecek suç unsuru girişimlerde misafirin otelden erken ayrılmasını gerektiren durumlarda müşteriye geri kalan günler için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.

7.3. Yurtdışı turlarda isim değişiklikliği yapılamaz, isim değişikliği talebi jimbotur 'un belirleyeci ücret karşılında olabilir.

7.4. Kredi kartına yapılan iadelerde , bankaların çalışma koşullarına bağlı olarak yapılan iadenin karta yansıması 2 haftayı bulabilir.

7.5. Promosyonlu Paket Turun başlangıç tarihine 30 gün kalaya kadarki iptallerde kullanıcıya herhangi bir geri ödeme yapılmaz ve kullanıcı bu durumu kabul ve taahhüt eder.

7.6. Paket Tur hizmetinin başlangıç tarihine 22 gün kadarki iptallerde kullanıcıya tur - transfer - vergiler ve otel ücretlerinin % 50 ' si belirlenen sürede iade edilir.

7.7. Paket Tur hizmetinin başlangıç tarihine 32 gün kadarki iptallerde kullanıcıya tur - transfer - vergiler ve otel ücretlerinin % 75 ' i belirlenen sürede iade edilir.

7.8. Tüketici, kendisinin veya birinci dereceden akrabalarının tur/konaklama/hizmet dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, Tam Teşekküllü Devlet Hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, rezervasyon iptal talebi kabul edilir ve ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine 14 iş günü içinde iade edilir.

8.VİZE VE PASAPORT

8.1. T.C vatandaşları için bazı ülkere vize uygulamarı vardır, bu uygulamaları dış işleri bakanlığı web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz,vize istemeyen ülkelere seyahat tarihinin bitişinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaportlarla gitmek kullanıcının zorunluluğudur,vize alınmış olması ülkeye giriş yapılacağı anlamına gelmez, veya vizesiz olma özelliği olan ülkeye direk girebilme gibi bir garanti yoktur, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama ihitimali vardır,bu durumdan jimbotur sorumlu tutulamaz ve sorumluluk yolcuya aittir.

8.2. Yırtık , yıpranmış , ıslanmış veya benzeri tahribatlara uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında sorun yaşamamak için anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C vatandaşlarına vize uygulayan  bir ülke ise ilgili vizenin  yeni pasaportta olması gerekmektedir aksi takdirde sorumluluk kullanıcıya aittir.

8.3. Vize süreci tur tarihinden 3 ay önce yapılmalıdır,turlarımızda 18 yaşından küçük misafirlerimiz yanlarında aileleri olsa dahi  kabul edilmez.

 

9. MÜCBİR SEBEPLER

 

9.1. Yer sarsıntısı,yangın,sel,kasırga,yanardağ patlaması gibi doğal afetler ve buna benzer doğa olayları gibi kimyasal saldırılar , salgın hastalıklar ve olağanüstü durumlar.

9.2. Mücbir sebebinin mevcut olduğu hallerde jimbotur sözleşmenin gereği gibi ifa edilememesinden doğan zaralardan sorumlu tutulamaz.

 

10.YETKİLİ MAHKEME

 

İş bu sözleşmeden kaynaklanacak ihtilafların çözümünde Marmaris mahkemeleri yetkilidir..

İŞ BU SÖZLEŞME KULLANICI TARAFINDAN OKUNARAK KABUL EDİLMİŞ VE YÜRÜRLÜĞE GİRMİŞTİR.