EGZOTİK TAYLAND ADALARI
Genel (25/11/2020)


 

Tayland deyince aklımıza ilk gelen yerler Bangkok - Phuket ve Pattaya'dır. Halbuki Tayland gezip ziyaret edilebileceği bölgeleri ve yapıları itibari ile çok uzun zamanda keşfedilebilecek olmasının yanında , bembeyaz kumsalları ve el değmemiş doğasıyla meşhur olmayan cennet adaları ile cennet'ten bir köşe diyebileceğimiz özel bir ülkedir.

PHUKET;

Tayland adalarının en ünlü olanı Phuket Adası mutlaka gezip keşfedilme ve adaya ortalama 10 gün ayrılmalıdır.Phuket Adasında konaklama , yiyecek ve içecek fiyatları tüm ülkeye göre bir miktar yukarılardadır. Fakat adada her bütçeye uygun özelliklerle seyahat edilebilir.Phuket Adası ve çevresinde birçok gezilebilecek yer, tapınak ve adalar olmakla birlikte tatilinizi hergün farklı aktivite ve turlarla mükemmel kılabilirsiniz.Phuket adasında eğlenmek ve uygun bir bütçeyle tatilinizi keyifli kılmak için Adanın en popüler bölgesi olan Patong bölgesini öneririz.

Phuket Adası'nda kesin gezip ziyaret edilmesi gereken bölgeler ve adalar; Phi Phi adası - James Bond adası -Chang ( fil ) Safari - Phuket Deniz Kabuğu Müzesi - Big Buddha - Similan Adası , Khao Lak - Khao Sok -Phuket Fantasea 'dır.Phuket adası ve çevresini ortalama 2 hafta içinde gezip keşfedebilirsiniz.

Jimbo tur olarak puanımız 10 üzerinden 10'dur.

 

KOH SAMUİ ;

 

Ada Tayland ' ın dünyadaki en meşhur balayı adası fakat Jimbotur için öyle değildir.Jimbotur olarak balayı için Koh Samui Adası, hem kalitesinden , hem fiyat , hem doğa  ve hemde huzur olarak çok çok üstün birçok ada vardır ve bunlardan en önemlileri Koh Lipe ve Koh Chang adalarıdır.

Koh Samui adasının merkezi ve en kalabalık bölgesi Chaweng Plajı bölgesidir.Adada Chaweng Plajı bölgesi dışında konaklanabilecek Lamai Plajı bölgesi sizlere önerimizdir . Lamai Plajı bölgesi diğer bölgelere göre hem sakin, hem keyifli ve hemde oldukça ekonomiktir , fakat bu iki bölgedede konaklama , yeme içme ve alışveriş oldukça uygundur.Adada Gece Hayatı Chaweng Beach bölgesinde yoğunlaşmış ve çok renklidir.

Koh Samui adasından günü birlik olarak dünyanın en ünlü FULLMOON PARTİ ' sinin yapıldığı Koh Phangan adasına deniz ulaşımıyla oldukça rahat gidebilir ve eğlencenin tadını çılgınca çıkarabilirsiniz.

Koh Samui bölgesinde gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler ; BİG BUDDHA - HİN TA&HİN YAİ - ANGTHONG NATİONAL MARİNE PARK - BOPHUT FİSSHERMAN VİLLAGE - WAT PLAİ LAEM - TİGER ZOO - NAMUANG ŞELALESİ - SECRET GARDEN - WAT PHRA YAİ - MUMMY MONK WAT KHUNARAM ' dır.Adayı ortalama 5 gün içinde doyasıya gezip keşfedebilirsiniz.Jimbotur olarak puanımız 10 üzeri 7 ' dir.

 

KOH CHANG ;

 

Koh Chang Tayland ' ın nasyonel milli park olma özelliği ile jimbotur 'un favori adalarındandır.Ada nasyonel park olması sebebiyle yapılaşma çevreye zarar verememiş ve doğal hayat ile doğal güzellikleri korumuştur.

Koh Chang adasına Bangkok ' tan otobüs ile 4 saat'te ulaşabilirsiniz.Ada ' da konaklama - yiyecek ve içecekler diğer tüm adalara göre oldukça uygun ve diğer adalara göre denizi , kumsalları ve etraf gayet temiz ve şirindir.Ada genellikle sırtçantalı gezginler ve sakin, huzur , egzotik bir ortam seven çiftler ve aileler tarafından ziyaret edilmektedir.

Balayı için Tayland 'a gelmeyi düşünen misafirlerimize diğer tüm adaları eleyip Koh Chang adasını denemelerini tavsiye ediyoruz.Adada 4 popüler sahil ve yaşam bölgesi vardır ve bunların en ünlüleri White Sand Beach ile Lonely Beach 'dir.Gece Partileri Lonely Beach'de oldukça meşhur ve çok renklidir.

Koh Chang adası ve etrafında gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler ; Koh Kut Adası - Koh Rong Adası - Chang Elephant Camp Safari - Ko Wai Adası - Khlong Plu Şelalesi - Three Top Adventure Park - Wat Salak Petch - View Point - Timsah ve Yılan şovu gösterileridir.Adada ortalama 1 haftada tüm bölgeyi gezip keşfedebilirsiniz . Jimbotur olarak puanımız 10 üzerinden 10 ' dur.

 

KOH TAO ;

 

Koh Tao adası Koh Samui ve Koh Phangan adaları yakınında Tayland ' ın dalış turizmindeki en ünlü adasıdır.Adayı çoğunlukla dalış tutkunları , balayı çiftleri ve sırt çantalı gezginler ziyaret etmektedir.Adaya ulaşım feribotlara yapılır.Ada çok küçük ve şirindir.Adanın en popüler bölgeleri Saare Plajı ve ana iskelesi bulunan Mae Haad sahilidir.Konaklama - Yeme - İçme diğer adalara göre uygundur.

Ada'da ilk gezip görülebilecek yerler ; Manzara Noktaları , Shark Beach ve Koh Nang Yuan Adasıdır.Koh Tao adası ve etrafını ortalama 5 günde doyasıya gezip keşfedebilirsiniz.Jimbotur olarak puanımız 10 üzerinden 7' dir.

BU YAZIYI PAYLAŞ
© 2022 Konken Turizm