BALİ
Seyehat (26/09/2018)

 Endonezya denince aklımıza ilk gelen Bali Adası ( Tanrıların Adası ) ülkenin en turistik adası olmakla beraber Endonezyada yaşayan 265 milyon  müslüman nüfus içinde hindu  din inancına sahip olması ve inaçları gereği hoşgörü ve sanata düşkün halkıyla çok şirin bir adadır.Ada da gezilebilecek birçok bölge , tapınak ve ada etrafında ziyaret edilebilecek çok sayıda turistik ada bulunmaktadır.

Adanın en kalabalık ve merkezi bölgesi Kuta-Legian olmak üzere adada Uluslararası havalimanı bulunmaktadır.Bali Adası konaklama , ulaşım , alışveriş ve yeme-içme yönünden diğer tüm asya ülkelerine göre oldukça uygundur.

Bali adasında her bütçeye uygun tatil planlaması yapılabilir.Özellikle sırtçantalı ve tatilini ekonomik birşekilde geçirmek isteyen tüm jimbotur misafirlerine Bali adasını kesinlikle gezip görme konusunda teşvik ediyoruz.

Jimbotur olarak Bali Adasına gidip ilk önce ve kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bölge Ubud ' dur.Bali adasına gidipte Ubud'u ziyaret etmediyseniz baliye hiç gitmemiş ve çok şey kaçırmış olursunuz.Bali adasını ve çevredeki popüler adaları doyasıya gezip keşfetmek için jimbotur olarak önerimiz en az 3 haftadır ve bu süre içinde Ubud bölgesine 5 gün ayırmalısınız.

Adada gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz başlıca yerler ; Mount Batur - Tanah Lot - Garuda Wİsnu Kencana - Bali Safari & Marine Park - Mont Agung - Uluwatu - Goa Lawah - Tibumana Şelalesi - Goa Rang Reng Şelalesi - Bukit Belong - Besakih Tapınağı - Gitgit Şelalesi - Puralun Danu - Tepenungan Şelalesi - Tirta Empul - Gerada Wisnu Kencana - Goa Gajah - Gunug Kawi - Pura Taman Ayun - Bali Müzesi - Bali Botanik Bahçesi - Kintamani Dağı - Sarastawi Tapınağı  olmak üzere en değerli yerler Ubud Bölgesinde ; Ubud Monkey Forest - Tegalalang Rice Terraces - Pura Desa Ubud - Ubud Palace - Ubud Art Market - Campuhan Ridge Walk - Bali Pulina - Tjampuhans Secret Hills - Kecak Dans Şovu - Kemenuh Butterfly Park - Neka Art Museum - Pura Mengening' dir .

Bali Adası yüzmek için çok elverişli bir ada sayılmaz.Ada daha çok sörf tutkunları için cennettir.

Ada etrafında kesinlikle gezip görmeniz ve muhteşem mavi suların keyfini çıkarabileceğiniz çok küçük şirin adalar bulunmaktadır.Bu adalardan sizlere önereceğimiz adalar başlıca ; Gili Adaları ( Trawangan - Meno - Air ) 'dır. Adalara Bali'nin tüm bölgelerinden ortalama 2 saat içinde ulaşabilirsiniz.

Bali adasında endonezya rupisi kullanılmakta , trafik soldan akmaktadır.

Jimbotur olarak Bali Adası için puanımız 10 üzerinden 10' dur.

 

Önemli Konular : BALİ ADASINDA DÜNYADA KART KOPYALAMA İŞLEMİNİN EN ÇOK YAPILDIĞI BÖLGELERDEN BİRİDİR.BU DURUMU GÖZ ÖNÜNE ALARAK TATİLİNİZDE GEREKMEDİĞİ TAKDİRDE KREDİ KARTI VE BANKA KARTLARINIZI BANKA VE OTELLER HARİÇ HİÇBİR YERDE KULLANMAYINIZ.BALİ ADASINA GİDERKEN YANINIZA TATİLİNİZ BOYUNCA YETERLİ MİKTARDA DÖVİZ ALMANIZI ÖNERİRİZ.

BU YAZIYI PAYLAŞ
© 2019 Konken Turizm